-

Izvještaj

U šestom kolu naši odbojkaši sjedeće odbojke odigrali su utakmicu protiv ekipe SDI Igman i dobili rezultatom 3:1, po setovima 25:18,25:20,18:25 i 25:18.

I u ovoj utakmici prisustvovali smo lijepoj odbojkaškoj predstavi, posebno u drugom i trećem setu našeg najtrofejnijeg sporta.

Prvi set je bio u izjednačenom ritmu sa poenom-dva razlike sve do rezultata 19:18 kada raspoloženiji domaćin ne dozvoljava svom rivalu do kraja seta ni jedan poen i završava ovaj set u svoju korist 25:18.

Drugi set gosti bolje otvaraju i vode 0:2, da bi do prvog poravnanja domaći stigli na 4:4. Neriješen rezultat bilježimo pri rezultatima 7:7; 8:8; 12:12 i 14:14 kada domaći prave seriju od 4:0 i odlaze na nedostižnu prednost za goste, koju čuvaju do kraja seta i osvajaju isti rezultatom 25:20.

Treći set gosti igraju na sve ili ništa jer samo pobjedom u ovom setu ostaju u igri za pobjedu. Na početku seta bili su nešto u grču, ali ipak na prvi tehnički tajmaut odlaze sa prednošću od 6:8. Nakon toga sve ide u njihovu korist i na drugi tehnički odlaze sa prednošću od 10:16, a do kraja seta kakanjci su uknjižili samo dva poena i ovaj set ide u korist SDI Igman rezultatom 18:25.

Na pauzi između trećeg i četvrtog seta kakanjci imaju određenu strategiju kad je servis u pitanju, što im je na otvaranju četvrtog seta donijelo ubjedljivu prednost od 6.0. U nastavak meča ulaze smireniji i sigurniji tako da njihova prednost na prvom i drugom tehničkom je iznosila 8:4 i 16:11. Do kraja rutinski dovode set i meč kraju rezultatom 25:18 za konačnih 3:1.

Ova tri boda nas i dalje drže u igri za jesenju titulu, a da li ćemo tu i ostati ovisi o slijedećem kolu kada gostujemo kod pretendenta za povratak u Premier ligu – ekipi Ilidže. Na derbi idemo opušteno i bez pritiska. Naš plan je da u slijedća tri kola osvojimo šest bodova, što neće biti možda dovoljno za jesenju titulu, ali će nam ostaviti realne šanse da se u nastavku prvenstva ravnopravno borimo za prve dvije pozicije koje vode u viši rang.

Nakon upisane četvrte pobjede protiv ekipe SDI Igman iz Hadžića,OKI Kakanj 92 ima dvanaest bodova,iz šest odigranih kola, i još je u borbi za jesenju titulu Prve lige BiH u sjedećoj odbojci.Tri boda više imeju ekipe Maglaja,Ilidže,dva boda više ekipa Bosne iz Zenice.

OKI Kakanj 92 do kraja jesenjeg dijela gostuje kod ekipa Ilidže i Ilijaša a domaćin je ekipi Kalesije.

OKI KAKANJ 92:Jasmin Haračić, Mukades Trako, Nermin Plasto, Emir Zečević, Malik Brkić, Samir Mehinović, Mirnes Kovač, Elvedin Beganović, Ševko Imamović, Abdel Fazlić, Almin Mašić; trener Hajrudin Zekić

SDI IGMAN:Mustafa Hatkić, Senad Alić, Mirsad Bećirević, Refik Reizbegović, Haris Škuj, Dženan Dupovac, Mustafa Vasić, Mensur Jahić; trener: Enver Nizić

Sudijski dvojac : Orhan Delibašić i Jasmin Mahmić (Zenica)